ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

درباره ما

یکی از نیازهایی که در میان پیروان و دوستداران استاد ایلیا «میم» بصورت محسوسی خودنمایی می‌کند پاسخ به این سؤال است که او کیست و چه می گوید؟ بوضوح می‌بینیم که دوستداران او نسبت به هر خبری که در ارتباط با ایشان است با حساسیت زیاد مواجه شده یا در هر زمینه‌ای که ممکن است به خبری در اینباره منجر شود، کنجکاوی می‌کنند. از طرفی بعضی از افراد فرصت‌طلب از چنین شرایطی در جهت منافع شخصی خود استفاده کرده و بعضی از پیروان را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند یا نظرات و تمایلات خود را از این طریق اعلام می‌کنند. بعضی از افراد هم از سر محبت یا مغرضانه، اخبار مبهم یا نادرستی را بین دوستان پخش می‌کنند.

در پاسخ به این نیازها بر آن شدیم تا مجموعه ای نسبتاً کامل از تعالیم، دیدگاهها و اخبار مرتبط با استاد ایلیا «میم» گرد آوری نموده و در دسترس علاقمندان قرار دهیم . 

مطالبی را که در این سایت آورده ایم برگرفته از مجموعه های موجود در تعالیم استاد ایلیا «میم» اعم از مکتوباتی به قلم ایشان، پیاده سازی و گردآوری سخنرانی های عمومی و نیمه عمومی، کتب، مقالات و نشریات منتشره توسط «حرکت ال یاسین»[1]، و روایت شاگردان نزدیک از تعالیم استاد در موضوعات مختلف می باشد. برای تهیه مطالب همچنین از دهها کاست و فیلم (عمومی و غیرعمومی) ، تجارب و دستنوشته‌های افراد، خاطرات و دریافتهای آنان، بعضی از مکتوبات مربوط به او، نقل‌قول‌های شفاهی و امکان گفتگو با بعضی از افراد استفاده شده است. 

توجه:

سایت معرفی استاد ایلیا «میم» رام الله یکی از مراجع انعکاس دهنده اطلاعات و گزارشات مربوط به اوست که به همت جمعی از شاگردان وی راه اندازی شده و در خارج از کشور اداره می شود.

از آنجا که پیش از این دیده شده غرض ورزان و دشمنان ایلیا «میم»، با هدف تخریب و ترور شخصیت و به منظور توجیه برخوردهای غیرقانونی خود، اقدام به انتشار شایعات و اخبار دروغین در مورد ایشان نموده‌اند، این پایگاه در زمانهای مقتضی آخرین اخبار موثق مربوطه را به اطلاع رسانه‌ها و افکار عمومی می رساند.
بدیهی است اخبار و گزارشاتی که در مورد استاد ایلیا «میم» و به نام این سایت  منتشر می‌شود تنها در صورت موجود بودن در این سایت معتبر خواهد بود، لذا در صورتی که مطالب منتشر شده با نام این مجموعه، در سایت موجود نباشد از درجه اعتبار ساقط و جعل و شایعه محسوب می‌شود.

در صورت تغییر آدرس (به دلیل مسدود شدن یا دلایل مشابه) آدرس جدید به اعضا سایت از طریق خبرنامه اطلاع رسانی می‌شود، لذا توصیه می‌شود تا قبل از مسدود شدن سایت برای عضویت و دریافت خبرنامه اقدام نمایید.

گردانندگان سایت استاد ایلیا «میم»

 

پی نوشت:

[1] جمعیت شاگردان و پیروان استاد ایلیا «میم»

 

نظر دهید

0