ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 2853 دفعه

جادوی تفکر مکتوب

 

رابطه‌تان با قلم چگونه است؟
قهر و بیگانه؟ یا بی‌تفاوت؟ و یا دوستانه؟
سؤالم را کامل‌تر می‌کنم.
 چقدر در زندگیتان مکتوب تفکر می‌کنید؟
 آیا کارها و برنامه‌ها و اهدافتان را می‌نویسید؟
 آیا کارهای روزمره‌تان را از شب قبل معلوم می‌کنید و روی کاغذ ثبت می‌کنید و هر شب میزان انجامشان را می‌سنجید؟
...
آیا می‌دانید که تعداد بسیار کمی از افراد اینکار را به صورتی منسجم و پیوسته انجام می‌دهند و جالب‌تر آنکه آیا می دانید که این افراد اکثریت قریب به اتفاق انسان‌های موفق را در هر عصر و دوره‌ای تشکیل می‌دهند؟
به راستی چه رمزی در این مکتوب کردن تفکرات (ایده‌ها، برنامه‌ها) و اتفاقات روزمره و رابطه آن با موفقیت در ابعاد مختلف زندگی وجود دارد؟
بهتر است این رموز و خواص باور نکردنی را خودتان در زندگی تجربه کنید چون این مطالب از آن دسته از مسائلی هستند که تا تجربه نشوند، هر چقدر هم راجع‌به‌شان حرف بزنیم حق مطلب را نمی‌توان ادا کرد و به قول قدیمی‌ها حلوای تنتنانی تا نخوری، ندانی!
فعلاً برای شروع این تجربه شیرین یک دفترچه یادداشت تهیه کنید. بهتر است ابعاد آن به گونه‌ای باشد که بتوانید آنرا همیشه در دسترس داشته باشید.
آنرا به چند قسمت به صورت زیر تقسیم کنید:
یک بخش را به کارهای هفتگی اختصاص دهید (کارهایی که باید این هفته انجام دهم).
یک بخش را به کارهایی که باید در ماه آینده انجام شود.
یک بخش را به ایده‌هایی که در طول روز به ذهنتان می‌رسد.
یک بخش را به اشتباهات و نقاطی که در طول انجام کارهایتان انجام داده‌اید.
یک بخش را به سؤالات و مسائلی که در طول کارها و فعالیت‌هایتان با آن‌ها مواجه می‌شوید.
طریقه استفاده از این دفترچه:
۱) هر بخش را به شیوة متناسب با محتویات آن خط‌کشی و جدول بندی کنید و سعی کنید تا حد امکان و به صورت خلاصه و کوتاه مطالب را در آن یادداشت کنید.
۲) در پایان هر شب، اتفاقات و کارهای هر روز را که باید در دفترچه ثبت می‌شد ولی به دلایل مختلف قادر به انجام آن در طول روز نبوده‌اید ثبت کنید.
۳) به تناسب حجم فعالیت‌ها، در پایان هر هفته یک جمع‌بندی از کارهای هفته‌ای که گذشت انجام دهید و تغییرات احتمالی را برای هفته بعد و اصلاحات لازم را تا حد توانتان اعمال کنید.
۴) فرصت‌هایی را در روز یا در هفته برای رفع اشکالات، خطاها و کمبودهایتان اختصاص دهید.
۵) زمانی را برای یافتن پاسخ سؤالاتتان در نظر بگیرد. شاید لازم باشد تا برای یافتن پاسخ‌هایتان مطالعه کنید یا از فردی صاحبنظر مشورت بگیرید. یافتن پاسخ برای سؤالهایتان و پیگیری و استمرارتان در این زمینه، افق‌هایی جدید پیش رویتان خواهد گشود.
۶) سعی کنید هر کاری را در همان موقعی که پیش می‌آید وارد دفترچه و در آن ثبت کنید. این کار باعث می‌شود که ذهنتان انباشتگی بی‌خودی نداشته باشد و در اثر گذشت زمان دچار فراموشی نشوید.
توجه کنید:
- در شروع شاید انجام این کار قدری سخت و دست و پاگیر به نظر برسد لیکن با استمرار و پیگیری و دیدن نتایج مثبت آن در زندگیتان، برایتان به امری جذاب و دلچسب تبدیل می‌شود.
- استفاده از این دفترچه آشفتگی‌های ذهنی‌تان را به شدت کاهش می‌دهد و یک نظم پایدار را در فضای ذهنی‌تان تثبیت می‌کند. ذهنی که از آشفتگی‌ها و بی‌نظمی‌ها رها شده باشد، فضای کافی برای خلاقیت و افزایش کارایی‌ها و آشکاری توانمندی‌های ذاتی‌اش را در اختیار خواهد داشت.
-  اگر بتوانید این سیستم را در این سطح به خوبی پیاده کنید امکان گسترش آن و افزایش دامنه‌های آن نیز وجود خواهد داشت.
یک نکته مهم:
هر شب کارهای فردایتان را برروی کاغذی که بتوانید راحت آن را در جیب لباستان بگذارید یادداشت کنید و در طول روز سعی کنید حتی‌المقدور کارهایتان را براساس آن انجام دهید و در پایان شب برای کارهای انجام نشده تصمیم‌گیری کنید و بعد برای انجام آن در برنامه روزهای آتی‌تان حتماً جایی در نظر بگیرید.

تالیف: ح. س
منبع: نشریه هنرهای زیستن (شماره ۴)

 

آخرین ویرایش در شنبه, 20 ارديبهشت 1393 ساعت 09:17

نظر دهید

0