ایلیا «میم» کیست؟

  1. معرفی
  2. آموزگار بزرگ تفکر
  3. آثار توقیف شده

Ostad-Iliyaایلیا رام الله در میان پیروان خود و در نقاط مختلف دنیا به اسم‏های مختلفی شناخته شده است... ظاهر او شباهتی به افراد مذهبی ندارد و خود مؤکداً گفته است که مذهبی و متشرع نیست . وی در باره دین و مذهب آموزش نمی دهد و به سوالات شرعی نیز پاسخ نمی گوید اما با این وجود اکثر تعلیمات او در راستای احیاء معنویت الهی و معرفت باطنی است....

ادامه مطلب

 

Peyman Fattahi- Elia Ramollah 1علم تفکر زیرساخت اصلی دانایی و هوشمندی انسان است... درواقع می‏توان گفت که علم تفکر تکنولژی هوشمندی و روش‏های دانایی است و این موضوع تأثیرات بسیار تعیین‏ کننده و اساسی خود را در حل مسائل (جدای از مقوله اطلاعات) بجا می‏گذارد. از این دیدگاه، با تحلیل شخصیت معلم بزرگ، ایلیا «میم» به نتایج جالبی برمی‏خوریم که به نوعی می‏تواند نمایانگر ابعادی از این تکنولژی هوشمند باشد...

ادامه مطلب

 

 

تا سال 1386 حجم متون تعلیمی او به بیش از 4000 صفحه رسید که در قالب 40 عنوان کتاب گردآوری شده بود. به جز کتاب «جریان هدایت الهی» که حاوی مجموعه سخنرانیهای ایلیا «میم» در سن 23 سالگی است -و در سال 77 با تدوین یکی از شاگردان وی چاپ شد- کلیه کتب تعلیمی وی تحت توقیف دایره ادیان و مذاهب اطلاعات بوده و اجازه انتشار ندارند.فهرستی از مکتوبات تعلیمی استاد ایلیا «میم» که تا سن 33 سالگی از ایشان در دست است عبارتند از ...

ادامه مطلب

 

قصار روز

Category مقالات خواندن 2980 دفعه

طبیعت جادویی

 

زمین دارای شرایط مناسب و کاملی برای محافظت از زندگی بشر و سایر موجودات است، بنابراین طبیعی است که آن را به عنوان مادری در نظر آوریم که به همة ما و تمامی موجودات عالم زندگی می‌بخشد... جادوی طبیعی استفادة صحیح از نیروی خلاقی است که در تمام چیزها، از جمله خود ما وجود دارد.
نیگل پنیک نویسنده کتاب فنون جادویی طبیعت‌گرا بخش اول کتاب خود را با جملات  فوق آغاز کرده است. این کتاب در ۱۰ بخش نوشته شده است. نویسنده طی ۶ بخش اول به بیان و تشریح اثرات نیروهای جادویی زمین، مواد معدنی، گیاهان، حیوانات و پرندگان جادویی هم‌چنین به اهمیت نیروی درون و چگونگی فعال کردن آن پرداخته است. وی در مقدمه کتاب در معرفی جادوی طبیعی می‌گوید: «آیا جادو، نوعی سرگرمی به یادگار مانده از عهد باستان و یا وسیله‌ای برای فریب مردم است؟ تصور عموم مردم از «اعمال جادویی» خلق اشیا است. جادوگر یک عصای جادویی را در هوا تکان می‌دهد و وردی زمزمه می‌کند و ناگهان شیء مورد نظرش ظاهر می‌شود... اما در تعریفی  دقیق‌تر می‌توان گفت جادو هنر ایجاد تغییر بنا برخاست و ارادة انسان است».  جادوی طبیعی، ساده و مقدماتی است که ارتباطی با الهه‌ها، ارواح و شیاطین ندارد، بلکه مستقیماً از طبیعت، نیروهای طبیعی، عناصر چهارگانه و روند تکاملی هستی نشأت می‌گیرد. جادوی طبیعی، از قدرت‌های ذاتی که در طبیعت موجود است استفاده می‌کند و در جستجوی کسب هماهنگی و توازن بین انسان و طبیعت می‌باشد. این نه به معنای تسلط انسان بر طبیعت و نه به معنای سلب قدرت از فعالیت‌های انسان است. در بخش اول کتاب نویسنده به بیان چگونگی تسلط بر فنون جادوی طبیعی ناشی از زمان و فصول، چرخه‌های زمان، سال‌های رویش خورشیدی، روزهای هفته، عناصر طبیعی و هم‌چنین به بیان فهرست ارتباطات عنصری و ارتباطات روزهای هفته می‌پردازد. در بخش مربوط به عناصر آمده است: «جادوگران سنتی همیشه طالب فراخواندن باد بودند و امروزه تکنیک‌های معینی وجود دارند که (فراخوانی بادها) در آنها آموزش داده می‌شود. یکی از ساده‌ترین تکنیک‌ها سوت کشیدن است. تمرین‌کننده رو به جهتی که مایل است باد از آن‌جا بوزد ایستاده و به روش خاصی سوت می‌زند، در حالی که بر افزودن نفس تمرکز می‌کند ..».

در فصل دوم کتاب به اثر جادویی مواد معدنی پرداخته شده است. در این فصل نویسنده به تفصیل از اثرات نیروی عناصر،  طبیعت معنوی قلمرو معدنی، سنگ‌های جادوی‌طبیعی، فلزات، کریستال‌ها و سنگ‌های جواهر،  فهرست ارتباط سنگ‌های قیمتی و نیروبخشی مواد معدنی می‌گوید. «... آهن یکی از سخت‌ترین فلزات است و به سیارة مریخ و روز سه‌شنبه مربوط می‌شود. آهن جادویی‌ترین فلز در میان فلزات است، زیرا کیفیتی محافظت‌کننده داشته و خوش شانسی می‌آورد. در ساختمان‌های سنتی برای دفع صدمات به کار می‌رود، زیرا گفته می‌شود که ارواح پلید و شیطانی از اشیائی که از آهن ساخته شده‌اند دوری می‌جویند. به همین دلیل میخ‌هایی جادویی در آستانة در و درگاه، سر در خانه‌ها و گهواره و تختخواب کوبیده می‌شوند تا ساکنین خانه و صاحبان آن اشیاء و وسایل از بدشانسی و بلا مصون بمانند». نویسنده در فصل مربوط به جادوی گیاهان به اهمیت گیاهان و قدرت درختان از زاویه جادوی طبیعی می‌پردازد. او می‌گوید هر نوع درختی کیفیت فیزیکی منحصر به فرد و خاصیت جادویی مربوط به خود را دارد که از آداب و سنن قدیم بر جای مانده است. در این قسمت ویژگی‌های جادویی بیش از سی نوع درخت و چندین گونه گیاهی دیگر بیان شده است. «درخت فندق سمبل اقتدار دانش است. عصای درخت فندق سمبل سنتی پیشگویان و شاعران باستانی است. شاخه‌های چنگال مانندش برای یافتن آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌گویند اگر انسان عصایی از چوب درخت فندق را به همراه داشته باشد، در جلسات دادگاه به نحو منصفانه‌ای به محاکمه رسیدگی خواهد کرد». در بخش حیوانات و پرندگان جادویی به رئوسی نظیرقدرت حیوانات، تماس با حیوانات یاری‌کننده، جادوی پرندگان، نیروی قلمروی حیوانات پرداخته شده است. «... حیوانات مختلف از کیفیت جادویی، توانایی و خصوصیات گوناگونی برخوردارند. ازنظر جادویی، این‌ها نیروی حیوانی خوانده می‌شوند. ما می‌توانیم با مطالعه، درک و هماهنگ شدن با نیروی این حیوانات ارتباط جادویی ویژة خود را با آنان بهبود بخشیم. استفاده از این تکنیک‌ها اغلب باعث اتصال معنوی مستقیم فرد به نیروی حیوان خاصی می‌شود که حیوان کمک‌کنندة آن فرد است. در روایت قدیمی جهان بارها آمده است که چگونه حیوانات کمک‌کننده، در سفرهای سخت و مواقع بحرانی به انسان‌های نیازمند یاری رسانده‌اند». «شما می‌توانید «حیوان کمک‌کنندة» خود را به طرق مختلف پیدا کنید. به روی اشکال حیوانات مراقبه کنید تا یکی از آنان برجسته‌تر از سایر حیوانات شود و یا این که حیوان به خصوصی، با ظاهر شدن مداوم و غیرمنتظره خود را به شما بشناساند..».

در بخش دیگر کتاب به نیروی درون انسان به عنوان یکی از اساسی‌ترین مبانی جادوی طبیعی اشاره شده است. در این بخش جادوی بدن انسان، علایم و نشانه‌های رمزی بخش‌های مختلف بدن، نفس کیهانی درون ما،  اجزای هشت‌گانة بدن،  نیروبخشی مراقبه نظیر مراقبه بر خاک، مراقبه بر آب، مراقبه بر هوا، مراقبه بر آتش و تمرینات معنوی در زندگی روزانه، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. «... دنیای جادویی بخش‌های مختلف بدن را با علایم صور فلکی ارتباط می‌دهد - گفته می‌شود که این علایم آن بخش از بدن را که به آنان ارتباط پیدا می‌کند، اداره می‌کنند». در بخش جادوی زمین نویسنده مباحثی نظیر محافظت معنوی از زمین، موجودات عنصری زمین، اماکن مقدس،  اماکنی که به‌طور طبیعی دارای اقتدارند، درون زمین، جادوی علایم و طرح‌های روی زمین را مفصلاًً توضیح می‌دهد. «... موجودات عنصری زمین گاهی اوقات خودبه خود و ناگهانی، بر انسان ظاهر می‌شوند و این برخورد ناگهانی ارواح با انسان، موضوع داستان پریان و افسانه‌ها می‌باشد و باعث می‌شود که بیننده به خاطر ظهور غیرمنتظرة موجودی متفاوت، دچار شوکی ناگهانی گردد».«... در صورتی که انسان از صخره‌ها، چشمه‌ها و آبشارها، که به‌طور طبیعی دارای روح و انرژی‌اند، با علاقه و توجه مراقبت کند، این مناطق ممکن است مقدس شناخته شوند و به نحوی لمس‌ناشدنی‌تر و متفاوت به نظر آیند. زمانی که ما با آنها مواجه می‌شویم، می‌توانیم روح این مناطق را تشخیص داده و با آن‌ها ارتباط برقرار سازیم».

در۴ بخش انتهایی این کتاب در باره جادوی عملی، ساختن ابزارهای جادویی، غذاها و نوشیدنی‌های جادویی و پیش‌بینی‌ها و درمان‌ها است و این مباحث با مثال‌ها و مصادیق مربوطه مطرح شده‌اند.


 تهیه‌کننده: فاطمه زندی 

  منبع: نشریه علوم باطنی شماره ۶

 

نظر دهید

0